אשה בונה ייעוץ זוגי

דני וג'יין, זוג שנשואים במשך 5 שנים הגיעו לטיפול זוגי כי כל אחד מהם הרגיש שהם לא אהובים. עד כמה שהם נמשכו זה לזה בהתחלה, הם לקחו כל טעות אישית. הם אפשרו לרגשות האלה לאכול אותם מבפנים. לגרום להם לעצור שמחה מעצמם ומהשני. ככל שג'יין ניסתה ליצור סביבה נעימה, דני התקשה לראות את הדברים הקטנים שג'יין עשתה. זה גרם לג'יין להרגיש ריקה ובודדה. ככל שהיא הרגישה יותר ריקנית ובודדה היא כעסה יותר.

היא ניסתה ליצור הזדמנויות לקשר עם דני. נראה כי כל הזדמנות החמיצה אותו. כשהזמינה אותו לבחור רהיטים, הוא היה עסוק. היא הזמינה אותו להכין תפריט שבועי, הוא שכח לתת דעתו.

 

ככל שהחמיץ יותר הזדמנויות כך היא התעצבנה. ככל שהיא כעסה יותר הוא התרחק ממנה כשהכעס הפחיד אותו.

במשך זמן רב התבססו בני הזוג בדינמיקה זו עד שהתחילו לזהות אלבון זה לזה. מה שחסם אותם מלכתחילה להבין את הכאב של האחר היה שהם כל כך שקועים בכאב שלהם עד שהקשה מאוד לראות את האדם עומד לידם.

 

העוולות האלה מתרחשות בשלב כלשהו כמעט בכל הנישואים שלנו. אנו כל כך נקלעים לתחושות הייאוש של עצמנו עד שכמעט ואיננו יכולים לזהות את אלה של מי שאנו אוהבים. לרוע המזל, כאשר אנו נקלעים לכאב שלנו, ושוכחים מהאדם החשוב ביותר בחיינו אנו שוכחים להכיר בהם ולקחת את אהבתנו כמובנת מאליה.

 

המחזור מתחיל ונגמר בדיוק באותה נקודה. היא מושיטה יד אל בעלה, הצורך שלה מתגעגע ואז היא צועקת ומוציאה כעס כשהיא מרגישה שמתעלמים ממנה. זה גורם אז לבן זוגה להתרחק כשהם רצים ומתחבאים. בתחילה ניתן להסביר שהאדם הכועס החזק הוא הגורם לבלגן הזה, אבל הדינמיקה באמת ניזונה משניהם. מי שהתחיל במאבק לא רלוונטי לחלוטין. ואגב, לא תמיד האישה היא זועמת וצועקת. גם גברים לעתים קרובות כועסים וצועקים.

 כשם שמים מטפטפים על סלע ועם הזמן גורמים להיווצרות חורים בסלע יריעות, כך גם הריקוד השלילי הזה בין בני זוג גורם ליחסיהם להישחק.

 

כיצד ניתן להפוך את המחזור הזה? לפי סו גו'נסון, הפסיכולוגית ויועצת זוגי משפחתי שיסד את התיאוריה של יעוץ ממוקד רגש, כל אחד מבני הזוג צריך לשהות ולהבחין במחזור שנוצר זה על ידי זה. כל אחד צריך להכיר בכאב שהוא מרגיש ולשקף את הכאב של בן זוגו. כל חלק חייב לנקוט באומץ לעשות צעד אחר. לחלוק את כאבם בצורה רכה ועדינה כדי ליצור מרחב עבור האחר לשמוע אותו ולהגיב.

 

על ידי נקיטת צעדים שונים לאט, הקפדה על מה שמחוץ לך, הרגשת הכאב שלך והכרתו של בן זוגך והצלחתו להתחשב ברגשותיהם, תוכל לאט לאט לפעול לריפוי הפצעים ולביצוע מהלכים שונים.

 

אם אינך כרגע במערכת יחסים זה נהדר ללמוד כיצד לבנות את יכולת האינטימיות והחיבור שלך לעצמך עכשיו!

 

אם תעקוב אחר עצות אלו ותאמין באמת את עצמך על המהלכים שתבצע תוכל למצוא לאורך זמן להרגיע את מערכת העצבים שלך וליצור מרחב לתחושות אינטימיות גדולות יותר.

 

זה דבר לא פשוט לעשות לבד ולעתים קרובות הוא נעזר בפרספקטיבה חיצונית כלשהי. אם אתה מוצא את עצמך נתפס שוב ושוב בריקוד זה ואינך מצליח לצאת משם, אפילו בעזרת השלבים שלמעלה, אל תהסס ליצור קשר. אשמח לשמוע על כמה מהריקודים הקשים שלך שיש לך עם בן זוגך, אז אנא שלח לי שורה ושתף אותם איתי: מיקי פל לוין יועצת אישית, זוגית, משפחתית וקדם נישואים

 

כשם שמים מטפטפים על סלע ועם הזמן גורמים להיווצרות חורים, כך גם הריקוד השלילי בין בני זוג גורם ליחסיהם להישחק ולהיסדק, הדרך להפוך את הריקוד לחיובי: ראשית היה מודע, שנית תזהה את הטיפות (דפוסי ההתנהגות ההרסניים שלך בקשר), שלישית שתף אותם מול בת\ן זוגך וכן הוא מולך.

מריקוד סולו קטלני לריקוד זוגי מהנה

 

השאר תגובה